Instytut Piotra Skargi walczy o obronę wartości rodzinnych oraz poczętego już życia. Również ważna jest dla niego wolność słowa i możliwość głoszenia własnych poglądów, zwłaszcza chrześcijańskich.

Stowarzyszenie Piotra Skargi jest zaangażowane we wspieranie Mary Wagner, której grozi wyrok za namawianie kobiet korzystających z usług klinik aborcyjnych, aby nie dokonywały aborcji. Działaczka nie chciała, aby kobiety zabijały nienarodzone dzieci. Niebawem ma stanąć przed kanadyjskim sądem.

Do 12 września możemy jeszcze działać

Co ma się wydarzyć 12 września? Tego dnia zostanie ogłoszony werdykt w sprawie Mary Wagner. Instytut ks. Piotra Skargi nakłania do wysyłania listów poparcia dla działaczki pro-life na adres fundacji Campaign Life Coalition. Tę decyzję wydał sędzia Eric N. Libman. Ma on wziąć pod uwagę wszystkie przesłane listy, przy wygłoszeniu werdyktu Mary Wagner.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej i Fundacja Piotra Skargi wspiera postawę działaczki i pragnie dodać jej otuchy.

Kim jest Mary Wagner?

Mary Wagner, przede wszystkim wadzi kanadyjskim placówkom świadczącym usługi aborcji na życzenie. Dlaczego? Ponieważ stara się wytłumaczyć kobietom siłę i wagę ich decyzji poprzez rozmowę, nakłaniając je do rezygnacji z zabicia nienarodzonych dzieci.

Kanada promuje aborcyjne lobby i jest mu przychylna. Z tego względu też Mary Wagner odbywała karę pozbawienia wolności przez 5 lat. Obecnie znów jest w tej sytuacji. Instytut ks. Skargi Kraków zdaje sobie sprawę ze znaczenia głosów innych obrońców życia, dlatego namawia na podpisanie petycji poparcia, chcąc odmienić smutny los Mary Wagner.

https://www.popierajmy.pl/wspieramy-mary-wagner-wyslij-list-ktory-pomoze-jej-w-sadowej-walce

Instytut Piotra Skargi chroni tych, którzy nie mogą sami się obronić. Pragnie powstrzymać wyrok kanadyjskiego sądu, wobec obrończyni ludzkiego życia. Mary Wagner od wielu lat działa jako aktywistka antyaborcyjna, a aborcja jest dla niej zabójstwem nienarodzonego dziecka. Z tego względu manifestuje obronę wartości, o które walczy w prywatnych, kanadyjskich placówkach, świadczących usługi aborcji. Mary Wagner stara się cicho rozmawiać, modli się za innych i rozdaje darmowe broszury i róże, walcząc o życie nienarodzonych dzieci, które same nie są w stanie o siebie walczyć.

W latach 2000 – 2011 była skazana co najmniej czterokrotnie. Działaczkę pro-life skazano nawet za rozdawanie białych i czerwonych róż kobietom, które miały poddać się aborcji 23 grudnia w 2014 roku. W 2015 roku ponownie ją aresztowano, za to, że weszła do placówki aborcyjnej, wręczając znowu róże w kolorze białym i czerwonym. Dodatkowo, podczas odsiadywania kary, 26 kwietnia 2016 roku została skazana na maksymalny wymiar kary, wynoszący 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Mary Wagner odwiedziła nasz kraj dwa razy, w październiku 2014 roku i w lipcu 2016 roku. W 2014 roku, na podstawie jej historii powstał film, w reżyserii Grzegorza Brauna pt. „Nie o Mary Wagner”. Działaczka pro-life pojawiła się na jego premierze. Grzegorz Braun jest publicystą w czasopiśmie „Polonia Christiana”, którego wydawcą jest właśnie Instytut Piotra Skargi.